Můj Blog

Na tomto místě se s Vámi rád podělím o stručné nové informace z realitního trhu a témat s ním souvisejících. Dále zde naleznete moje postřehy, názory, statistiky atd. Zkrátka a dobře se zde dozvíte mnoho důležitých informací, které se Vám, jakožto prodávajícím, či budoucím prodávajícím budou hodit.

A pokud zde nenaleznete odpověď na Vaši otázku, anebo lačníte po odbornější diskuzi, jednoduše mě kontaktujte

ZDE

Daň z nemovitosti 2017

Do zaplacení daně z nemovitosti za rok 2017 zbývá už jen 15 dní (poslední datum je 31.5.2017). Tato daň je jediná, která se platí předem a v současné době státu přinese do pokladny přes 10 mld. Kč

Co je tedy potřeba? Pokud jste majitel nemovitosti a ještě jste daň z nemovitosti neplatili (neplést si prosím s daní z nabytí nemovitosti), je třeba podat na finanční úřad daňové přiznání a daň uhradit. Následné roky to budete mít jednodušší. Finanční úřad Vám zašle složenku s aktuální částkou daně k úhradě.

Pokud jste již podávali daňové přiznání v minulosti a složenka nedorazí do 20.5.2017, kontaktujte příslušný finanční úřad, aby vám potřebné údaje sdělil.

Realitní makléři nejsou hyeny

Při své práci se občas setkávám s velmi negativními reakcemi vůči nám, realitním makléřům. Takže jsem se zamyslel nad tím, proč a odkud to vzniká.

Realitní činnost, stejně jako ostatně každá jiná,  je zkrátka "o lidech". Nezáleží na velikosti realitní kanceláře, počtu poboček a makléřů, velikosti billboardů a objemu inzerce. Stejně jako každý z nás zná dobrého a špatného doktora, automechanika, učitele, stejně tak jsou dobří a špatní makléři.

Částečně je tomu na vině legislativa, jelikož v našem oboru chybí jakákoliv regulace. V současné době může tuto činnost dělat opravdu kdokoliv. O zákonu, který by toto upravoval se mluví už cca pět let a kde nic, tu nic.

Další velkou chybou je politika některých realitních kanceláří, kterým makléři platí měsíčně za to, že můžou tuto činnost vykonávat. A tak čím více makléřů, tím větší příjem, takže tyto kanceláře nabírají "makléře" hlava nehlava. Tento způsob je na hony vzdálen snaze o získání kvalitních lidí.

Přesto jsem se setkal s mnoha výbornými makléři z různých realitních kanceláří, takže světlo na konci tunelu rozhodně vidím. Prodávajícím doporučuji spolupracovat s makléři, se kterými mají dobré zkušenosti z minula, nebo s makléři, kteří mohou doložit reference od svých klientů.