Jak prodávat nemovitost kde jsou zvířata?

jak prodávat nemovitost kde žijí zvířata?

Většina lidí má ráda zvířata. Až na zájemce, který chce koupit Váš dům nebo byt. Neptejte se proč, ale často je tomu tak. Majitelé nemovitostí si jen těžko umí vysvětlit negativní postoj ostatních vůči jejich zvířecím mazlíčkům. Pokud ale chcete za svojí nemovitost dostat nejvyšší možnou cenu, musíte svého pejska nebo kočičku dát na čas bokem.

Proč zájemci nemusí vnímat Vašeho mazlíčka pozitivně?

1. Nervozita
Někteří lidé se kolem zvířat necítí pohodlně. Ne všichni vyrůstali se zvířecím rodinným členem nebo v rodině, která trávila neděle v ZOO. Srst a čtyři nohy nejsou pro každého.

2. Strach

Opravdový i iracionální. A nejen psi dokážou vyvolat v lidech strach. Také různé povídačky o nebezpečných fretkách, škrábajících kočkách a slizkých plazech dělají své.

3. Nedůvěra

Žádné zvíře není pokaždé předvídatelné. Vaši mazlíčci nejsou jejich mazlíčci. Představují si, že ti Vaši koušou, skáčou, zvracejí, škrábou, slintají nebo že jsou jenom hyperaktivní a zlí.

Preferovaná “zvířecí” metoda

Tohle se Vám nebude líbit, ale přesto to řeknu, i když je pravděpodobné, že naše rady nepadnou na úrodnou půdu. Přestěhujte Vaše zvíře po dobu prodeje nemovitosti. Zavírat je do jiného pokoje, garáže nebo na dvorek není dostatečné a také to není fér vůči nim. Je potřeba abyste je na čas přestěhovali.
 • dejte Vaše zvíře k rodině nebo známým
 • pošlete je do zvířecího hotelu

Odstraňování negativ spojených se zvířaty

Pokud jste odmítli všechny profesionální rady a absolutně odmítáte přestěhovat Vašeho miláčka, tak alespoň dejte na naše rady, jak zminimalizovat obtěžující faktory spojené se zvířetem.

Kočičí bedýnky a psí polštáře. Snažte se je dát z dohledu a udržujte je v naprosté čistotě. Nic tak neodradí zájemce, jako otevření dveří do místností, kde je přivítá aroma nevyčištěné kočičí toaletní bedýnky.

Zvířecí skvrny na kobercích a podlahách. Najměte si profesionály na odstranění skvrn z podlah. Kupující je zpozorují a utvoří si nepříznivé názory o zbytku nemovitosti. Pokud skvrny nejdou odstranit, tak je potřeba podlahové krytiny vyměnit.

Zvířecí zápachy. Kočičí moč je bezpochyby tím nejhorším. Pozvěte souseda na malý “čichový” test.
 • Nepoužívejte osvěžovače vzduchu. Podráždíte tím lidi s alergií.
 • Zkuste použít enzymové likvidátory zápachu (např. likvidátor zápachu od firmy Subio) a jiné eko přípravky od firem jako například Bluestep a Ecover
Odstraňte důkazy přítomnosti Vašich zvířat. Odstranění všech věcí, které by mohli odhalit, že máte zvíře, je jedním z rozumných kroků, které můžete udělat pro rychlý a úspěšný prodej Vaší nemovitosti. Proč odrazovat zájemce, kteří jsou ochotni zaplatit nejvyšší cenu. Nedejte jim žádný důvod, aby mohli odmítnout Vaši nemovitost.
 • nedávejte na internet fotky, které zachycují na posteli spící kočku
 • zamaskujte psí a kočičí dvířka
 • ukliďte misky na vodu a jídlo, pokud se zrovna nepoužívají
 • luxujte jednou až dvakrát denně
 • odložte všechny zvířecí hračky
 • odstraňte fotografie mazlíčků z lednic, zdí a poliček
 • schovejte všechny vodítka a zvířecí přenašeče
Co dělat při samotné prohlídce?

Pokud se přece jen rozhodnete, že Vašeho mazlíčka nikam pryč dávat nebudete, udělejte alespoň následující. Dejte Vaše zvíře do přenašeče a připevněte na něj tabulku s nápisem, aby jej nikdo nerušil. Poslední věc, kterou chcete, je, aby zájemci o nemovitost zvědavě strkali ruce dovnitř a nechali se pokousat nebo poškrábat. Nikdy totiž nevíte jak může Vaše zvíře reagovat. Proto nepřistupte ani na přání zájemců, abyste zvíře pustili ven a vysvětlete jim, že chcete aby se plně soustředili na prohlídku.